menu

 

 

 

swiss Contribution

 

Fundacja Karpacka - Polska

 

Aply-Karpatom

Odwiedź nas także:

 

 

Zespół Sanok wspierają:

 

 

 

 

 

 

 

Magdaleny Czytajło

 

Patronat medialny:


Aktualności
Rusza ZTL SANOCZEK!
środa, 19 lutego 2014

Miło nam poinformować, że przy Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku rozpoczęła zajęcia grupa dziecięca tańca ludowego, która przyjęła nazwę Zespół Tańca Ludowego SANOCZEK. To kontynuacja zajęć prowadzonych dotąd przez p. Adama Króla, który zrezygnował z powodów zdrowotnych. Obecnie zajęcia prowadzi p. Anna Słapińska - instruktorka tańca, niegdyś występująca w Zespole Pieśni i Tańca AUTOSAN, później w Zespole Tańca Ludowego SANOK, gdzie przez kilka lat była asystentką p. Janusza Podkula. Mamy nadzieję, że najzdolniejsi tancerze ZTL SANOCZEK będą chcieli w przyszłość zasilać szeregi ZTL SANOK! :) Trzymamy za Was kciuki!

Zajęcia obywają się w dwóch grupach:

starsza( kl.4-6) w poniedziałki i czwartki o 17.00
młodsza(kl.0-3) środy o 17.00
Ze względu na remont w MDK zajęcia prowadzone są w Szkole Podstawowej nr 2 (obok McDonalda)
 
I Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego Ziemi Sanockiej
poniedziałek, 05 września 2011

200 małych tancerzy wzięło udział w I Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego Ziemi Sanockiej, który odbył się 9 czerwca na scenie Sanockiego Domu Kultury. Dzieci zaprezentowały krakowiaki, polki, poloneza, tańce rzeszowskie, podhalańskie i śląskie. Wystąpiły zespoły z sanockich przedszkoli, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz gościnnie "Młodzi Łukowianie" z Łukowego. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Tańca Ludowego SANOK we współpracy z SDK i Urzędem Miasta Sanok. Przegląd był owocem projektu "Żywioł młodego folkloru" realizowanego w ramach programu "Bank Ambitnej Młodzieży" Banku Zachodniego WBK. Impreza została także dofinansowana z programu "Alternatywy inne niż sport" UM Sanok.

 
65. urodziny Pana Janusza Podkula 45-lecie Jego pracy artystycznej!
piątek, 01 kwietnia 2011

Genialny choreograf, twórca Zespołu Pieśni i Tańca AUTOSAN i jego kontynuatora Zespołu Tańca Ludowego SANOK. Na Jego jubileusz przybyło kilka pokoleń tancerzy i członkowie Stowarzyszenia Miłośników ZTL SANOK. Panie Janku - 100 lat!!!

 
II Zimowe Warszaty Taneczne ZTL SANOK!
niedziela, 16 stycznia 2011

Ponad 50 młodych tancerzy uczestniczyło w drugiej już edycji Zimowych Warsztatów Tanecznych Zespołu Tańca Ludowego SANOK. Adepci sztuki tanecznej mieli okazję ćwiczyć pod okiem znakomitych fachowców – Zofii i Jana Czechlewskich – gwiazd baletu znanego na całym świecie Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK. Do Sanoka przyjechali po tournee w Chinach.

W programie warsztatów znalazły się elementy tańców narodowych i ludowych, m.in.: mazura, oberków i układów podhalańskich. Te ostatnie to nowość w repertuarze ZTL SANOK, bo dzięki programowi „Roztańczone Pogranicze” Sanocki Dom Kultury zakupił dla zespołu 8 kompletów strojów górali z Podhala. W oczekiwaniu na dokończenie budowy sali tańca przy SDK młodzież ćwiczyła w gościnnym Zespole Szkół nr 1.

W warsztatach wzięli udział zarówno członkowie starszego, scenicznego zespołu, jak i grupa początkujących gimnazjalistów. Wszyscy ćwiczą na co dzień pod okiem zasłużonego choreografa Janusza Podkula, który od 30 lat tworzy układy taneczne – najpierw dla ZPiT AUTOSAN, a potem dla jego następcy ZTL SANOK.

- To było dla nas cudowne przeżycie, że tyle osób uczestniczyło w warsztatach. Mamy nadzieję, że każda z nich wyniesie z zajęć chociaż troszeczkę i wykorzysta dla siebie – podsumowała Zofia Czechlewska z Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK.

Zorganizowanie warsztatów było możliwe dzięki zdobytemu przez Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Tańca Ludowego SANOK SDK grantowi. W ramach programu „Bank Ambitnej Młodzieży” ufundowała go Fundacja Banku Zachodniego WBK. Z tych środków zespół otrzymał również zestaw nagłośnieniowy na potrzeby prób. – Cieszę się, że tańczycie właśnie tańce narodowe, bo to ważny element polskiej kultury – powiedziała tancerzom Dyrektor Oddziału BZ WBK w Sanoku Monika Bieniasz.

Młodzi tancerze już teraz planują za rok kolejne warsztaty – tym razem w nowej sali tanecznej SDK!

 
Rozśpiewanych Świąt i roztańczonego Sylwestra!
czwartek, 23 grudnia 2010

 
ZTL SANOK w Warszawie!
środa, 01 grudnia 2010

Zespół Tańca Ludowego SANOK przygotowuje się do występów w Warszawie. W niedzielę 12 grudnia zaprezentuje się przed publicznością zaproszoną do Bussinessman Institute w ramach Wawer Music Festival. Wystąpi tam z chórem Adoramus i kapelą Kamraty. ZTL SANOK przygotowuje 4 układy taneczne. Po powrocie zapraszamy na fotorelację!

PS. W stolicy stowarzyszenie i zespół odbierze też czek na 5 tysięcy złotych z rąk przedstawicieli Fundacji  BZWBK. To efekt grantu, jaki uzyskało stowarzyszenie na organizację zimowych warsztatów tanecznych w ramach programu "Bank Ambitnej Młodzieży" :)

 
ZTL SANOK w TVP - skrót tańców
niedziela, 21 listopada 2010

 
ZTL SANOK na festiwalu w Bułgarii - nagranie koncertu
wtorek, 21 września 2010

Tańce rzeszowskie:

 

Łowicz - oberek - opoczno

 
ZTL SANOK na festiwalu w Bułgarii!
czwartek, 02 września 2010

Tydzień słonecznych, gorących i pełnych emocji dni nad Morzem Czarnym spędził Zespół Tańca Ludowego SANOK. Grupa była gościem VIII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego EUROGRADE. Wzięło w nim udział osiem zespołów z pięciu krajów: Turcji, Litwy, Rumunii, Bułgarii i Polski. W zgodnej opinii organizatorów i obserwatorów imprezy ZTL SANOK był ozdobą festiwalu.

więcej…
 
Problemy z działaniem strony
wtorek, 03 sierpnia 2010

Jak zapewne wszyscy zauważyli, niedawno hucznie zapowiedzieliśmy w newsletterze rozpoczęcie działania nowej wersji strony, a tu nagle wszystko przestało działać.

Udało się jednak doprowadzić sytuację do porządku, miejmy nadzieję, że permanentnie.

Szczegółów technicznych nie będę podawał, zapraszam do korzystania z nowych funkcji strony.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3