menu

 

 

 

swiss Contribution

 

Fundacja Karpacka - Polska

 

Aply-Karpatom

Odwiedź nas także:

 

 

Zespół Sanok wspierają:

 

 

 

 

 

 

 

Magdaleny Czytajło

 

Patronat medialny:


Aktualności
Sukces w Małogoszczy
poniedziałek, 26 kwietnia 2010

Polonezem i mazurem ZTL SANOK wytańczył I miejsce w XVI Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2010! GRATULACJE! Oto fragmenty relacji organizatorów:

24 kwietnia 2010 Małogoszcz po raz XVI gościł roztańczoną młodzież z całej Polski. 60 formacji tanecznych / około 1500 tancerzy/ prezentowało się podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych organizowanych przez Dom Kultury oraz po raz pierwszy przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczy. Zespoły prezentowały różnorodne style taneczne ,m.in. show dance, taniec współczesny, towarzyski, disco, hip-hop, inscenizacje taneczne, itp. Piękne polskie tańce narodowe zaprezentował Zespół Tańca Ludowego „SANOK” z Sanoka, który został Złotym Laureatem w kategorii powyżej 15 lat.

W jury konkursu zasiadali:

- przewodnicząca - Anita Podkowa-Brańka - (Kraków) choreograf telewizji TVN m.in. programów „Droga do gwiazd”, „CIAO Darwin” pracująca w technice tańca współczesnego. Twórca spektakli tanecznych wielokrotnie prezentowanych i nagradzanych podczas Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu i Kaliszu. Dyrektor Sceny Tańca Współczesnego w Krakowie.
- Marta Mucha
– choreograf, pedagog i kierownik artystyczny zespołu tanecznego Kornele - aktualnych Mistrzów Świata i Europy w kategorii Show Dance oraz Jazz, wielokrotnych Mistrzów Polski. Wykładowca na podyplomowych studiach choreograficznych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Trener akrobatyki sportowej. Jej choreografie są uznawane i nagradzane między innymi na scenach Broadwayu w Nowym Yorku (USA), w Toronto (Kanada) oraz takich krajach jak: Słowenia, Czechy, Niemcy, Węgry i Rosja. Pani Marta stworzyła już ponad 50 mistrzowskich choreografii zarówno dla formacji, mini formacji, duetów jak i solistów. Szkoli tancerzy nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Współpracuje z zespołem Canadian National Dance Company z Kanady.
- Anna Drzonek –
choreograf WDK Kielce, wykładowca Studium Choreograficznego, konsultant taneczny pokazów mody w Berlinie podczas Światowych Targów Kultury i Turystyki.

(źródło: www.dk.malogoszcz.eu)