menu

 

 

 

swiss Contribution

 

Fundacja Karpacka - Polska

 

Aply-Karpatom

Odwiedź nas także:

 

 

Zespół Sanok wspierają:

 

 

 

 

 

 

 

Magdaleny Czytajło

 

Patronat medialny:


Strona główna
04.JPG
Zespół Tańca Ludowego "SANOK"
powstał w 1993 roku przy Sanockim Domu Kultury.
Jest kontynuatorem tradycji Zespołu Pieśni i Tańca "AUTOSAN", którego początki sięgają lat 60-tych.
Na wspólną kilkudziesięcioletnią historię składają się setki koncertów w kraju i za granicą
(m.in. w Szwajcarii, Portugalii, Turcji, Holandii i Szwecji) oraz nagrody z regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. Obecnie ZTL "SANOK" ma w repertuarze tańce narodowe (polonez, mazur, krakowiak, kujawiak, oberek) oraz regionalne (wiązanki lubelskie, łowickie, rzeszowskie i Lachów Sądeckich).
Kierownictwo artystyczne
i choreografia - Janusz Podkul.
Informacje

Strona ZTL-u

Serdecznie zapraszamy wszystkich do tworzenia naszej strony.
Jeżeli macie Państwo zdjęcia lub ciekawe opisy wyjazdów, ciekawe historie związane z Zespołem,
prosimy o przesyłanie ich na adres zespołu: zespol@ztlsanok.pl lub dostarczenie do SDK Sanok (po wykonaniu kopii wszystkie materiały zwracamy do Państwa).

Zapisy do zespołu

Przyjmujemy wszystkich chętnych w wieku 14-17 lat. Istnieje również możliwość zapisania się do grupy młodszej.

więcej

Promocja strony

Jeśli jesteście Państwo właścicielami / administratorami stron internetowych / blogów, prosimy o umieszczenie naszego baneru na waszych stronach.

więcej

Ostatnio dodane
Zakończenie projektu "Dinozaury też tańczą - Pożegnanie lata 2014"
sobota, 15 listopada 2014

Swiss

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu  współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, poprzez projekt "Alpy Karpatom ", realizowany przez Fundację Karpacką – Polska.

ALPY-KARPATOM

Instytucja Realizująca projekt Alpy Karpatom

CF

Sanok, 15 listopad 2014r.

 

Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Tańca Ludowego SANOK Sanockiego Domu Kultury informuje, że w ramach realizacji umowy o dotację z Fundacją Karpacką-Polska na kwotę 20,7 tys. zł, zrealizowany został  Projekt pn. „Dinozaury też jeszcze tańczą – Pożegnanie lata 2014”. W ramach projektu odbyły się dwa występy zespołów ZPiT AUTOSAN i ZTL SANOK. Pierwszy odbył się 21 września 2014r. w plenerze, w Zagórzu podczas Pikniku Mlecznego organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu. Odbiorcami występu było ok. 800 osób, spośród mieszkańców gminy Zagórz i Sanoka. Drugi występ odbył się 30 października na scenie Sanockiego Domu Kultury, w obecności ok. 300 osób widowni.

W ramach otrzymanego dofinansowania Stowarzyszenie zakupiło dla zespołów m.innymi:

  • 2 kpl stroi góralskich,
  • 16 par buty tanecznych,
  • 16 szt. korali,
  • 16 szt. warkoczy,
  • 8 kpl. do makijażu

 

Zdjęcia z występu:   <Galeria>

 
Rusza ZTL SANOCZEK!
środa, 19 lutego 2014

Miło nam poinformować, że przy Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku rozpoczęła zajęcia grupa dziecięca tańca ludowego, która przyjęła nazwę Zespół Tańca Ludowego SANOCZEK. To kontynuacja zajęć prowadzonych dotąd przez p. Adama Króla, który zrezygnował z powodów zdrowotnych. Obecnie zajęcia prowadzi p. Anna Słapińska - instruktorka tańca, niegdyś występująca w Zespole Pieśni i Tańca AUTOSAN, później w Zespole Tańca Ludowego SANOK, gdzie przez kilka lat była asystentką p. Janusza Podkula. Mamy nadzieję, że najzdolniejsi tancerze ZTL SANOCZEK będą chcieli w przyszłość zasilać szeregi ZTL SANOK! :) Trzymamy za Was kciuki!

Zajęcia obywają się w dwóch grupach:

starsza( kl.4-6) w poniedziałki i czwartki o 17.00
młodsza(kl.0-3) środy o 17.00
Ze względu na remont w MDK zajęcia prowadzone są w Szkole Podstawowej nr 2 (obok McDonalda)
 
I Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego Ziemi Sanockiej
poniedziałek, 05 września 2011

200 małych tancerzy wzięło udział w I Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego Ziemi Sanockiej, który odbył się 9 czerwca na scenie Sanockiego Domu Kultury. Dzieci zaprezentowały krakowiaki, polki, poloneza, tańce rzeszowskie, podhalańskie i śląskie. Wystąpiły zespoły z sanockich przedszkoli, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz gościnnie "Młodzi Łukowianie" z Łukowego. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Tańca Ludowego SANOK we współpracy z SDK i Urzędem Miasta Sanok. Przegląd był owocem projektu "Żywioł młodego folkloru" realizowanego w ramach programu "Bank Ambitnej Młodzieży" Banku Zachodniego WBK. Impreza została także dofinansowana z programu "Alternatywy inne niż sport" UM Sanok.